13 Takk bibelvers for å uttrykke din takknemlighet

13 Takk bibelvers for å uttrykke din takknemlighet
Judy Hall

Innholdsfortegnelse

Kristne kan vende seg til Skriften for å uttrykke takknemlighet overfor venner og familiemedlemmer, for Herren er god, og hans godhet er evig. Bli oppmuntret av følgende bibelvers som er spesifikt valgt for å hjelpe deg med å finne de rette ordene til takknemlighet, for å uttrykke vennlighet eller si til noen en hjertelig takk.

Takk bibelvers

Naomi, en enke, hadde to gifte sønner som døde. Da hennes svigerdøtre lovet å følge henne tilbake til hjemlandet, sa hun:

"Og må Herren lønne deg for din godhet ..." (Rut 1:8, NLT)

Da Boas tillot Ruth for å sanke korn på jordene hans, hun takket ham for hans godhet. Til gjengjeld hedret Boas Rut for alt hun hadde gjort for å hjelpe sin svigermor, Naomi, og sa:

«Måtte Herren, Israels Gud, under hvis vinger du har kommet for å søke tilflukt, lønne deg fullt ut for det du har gjort." (Rut 2:12, NLT)

I et av de mest dramatiske versene i Det nye testamente sa Jesus Kristus:

"Det finnes ingen større kjærlighet enn å gi sitt liv for sine venner." (Johannes 15) :13, NLT)

Hvilken bedre måte er det å takke noen og gjøre dagen deres lysere enn å ønske dem denne velsignelsen fra Sefanja:

"For Herren din Gud bor blant deg. Han er en mektig frelser. Han vil glede seg over deg med glede. Med sin kjærlighet vil han roe all frykten din. Han vil glede seg over deg med gledesanger." (Sefanja 3:17, NLT)

Etter at Saul var død, og David ble salvet til konge over Israel, velsignet og takket David mennene som hadde gravlagt Saul:

"Måtte Herren nå vise deg godhet og trofasthet, og også jeg vil vise deg den samme nåde fordi du har gjort dette.» (2. Samuel 2:6, NIV)

Apostelen Paulus sendte mange oppmuntrende ord og takk til de troende i menighetene han besøkte. menighet i Roma skrev han:

Til alle i Roma som er elsket av Gud og kalt til å være hans hellige folk: Nåde og fred med dere fra Gud vår Far og fra Herren Jesus Kristus. Først takker jeg min Gud gjennom Jesus Kristus for dere alle, fordi deres tro blir rapportert over hele verden (Rom 1:7-8, NIV)

Her bar Paulus fram takk og en bønn for sine brødre og søstre i menigheten i Korint:

Jeg takker alltid min Gud for dere for hans nåde som er gitt dere i Kristus Jesus, for i ham er dere blitt beriket på alle måter – med all slags tale og med all kunnskap – Gud bekrefter således vårt vitnesbyrd om Kristus blant dere. Derfor mangler dere ikke noen åndelig gave mens dere ivrig venter på at vår Herre Jesus Kristus skal bli åpenbart. Han skal også holde deg fast inntil enden, så du skal være ulastelig på vår Herre Jesu Kristi dag. (1. Korinterbrev 1:4–8, NIV)

Paulus unnlot aldri å takke Gud oppriktig for hans lojale partnere i tjenesten. Han forsikret dem om at hanba med glede på deres vegne:

Jeg takker min Gud hver gang jeg husker deg. I alle mine bønner for dere alle ber jeg alltid med glede på grunn av deres samarbeid i evangeliet fra den første dag til nå ... (Filipperne 1:3-5, NIV)

I sitt brev til den efesiske kirke familie, uttrykte Paulus sin uopphørlige takknemlighet til Gud for de gode nyhetene han hørte om dem. Han forsikret dem om at han regelmessig gikk i forbønn for dem, og så uttalte han en vidunderlig velsignelse over sine lesere:

Av denne grunn, helt siden jeg hørte om din tro på Herren Jesus og din kjærlighet til hele Guds folk, har jeg ikke sluttet å takke for deg, og husket deg i mine bønner. Jeg fortsetter å be om at vår Herre Jesu Kristi Gud, den herlige Far, må gi deg visdommens og åpenbaringens Ånd, slik at du kan kjenne ham bedre. (Efeserne 1:15-17, NIV)

Mange gode ledere fungerer som veiledere for noen yngre. For apostelen Paulus var hans "sanne sønn i troen" Timoteus:

Jeg takker Gud, som jeg tjener, som mine forfedre gjorde, med god samvittighet, som natt og dag jeg stadig husker deg i mine bønner. Når jeg husker tårene dine, lengter jeg etter å se deg, så jeg kan bli fylt med glede. I våre bønner. (1Thessalonians 1:2, ESV)

I 4. Mosebok 6 sa Gud til Moses at Aron og sønnene hans skulle velsigne Israels barn med en ekstraordinær uttalelse om sikkerhet, nåde og fred. Denne bønnen er også kjent som velsignelsen. Det er et av de eldste diktene i Bibelen. Velsignelsen, full av mening, er en vakker måte å si takk til noen du elsker:

Herren velsigne deg og bevare deg;

Herren la sitt ansikt lyse over deg,

Og vær deg nådig;

Se også: Hvordan si HaMotzi-velsignelsen

Herren løfte sitt åsyn over deg,

Og gi deg fred. (4. Mosebok 6:24-26, ESV)

Som svar på Herrens barmhjertige utfrielse fra sykdom, frembar Hiskia en takkesang til Gud:

Se også: Lær hva Bibelen sier om rettferdighet De levende, de levende, han takker deg, som jeg gjør i dag ; faren gjør kjent for barna deres trofasthet. (Jesaja 38:19, ESV) Siter denne artikkelen Formater sitatet ditt Fairchild, Mary. "13 takk bibelvers for å uttrykke din takknemlighet." Learn Religions, 5. april 2023, learnreligions.com/thank-you-bible-verses-701359. Fairchild, Mary. (2023, 5. april). 13 Takk bibelvers for å uttrykke din takknemlighet. Hentet fra //www.learnreligions.com/thank-you-bible-verses-701359 Fairchild, Mary. "13 takk bibelvers for å uttrykke din takknemlighet." Lær religioner. //www.learnreligions.com/thank-you-bible-verses-701359 (åpnet 25. mai 2023). kopier sitatJudy Hall
Judy Hall
Judy Hall er en internasjonalt anerkjent forfatter, lærer og krystallekspert som har skrevet over 40 bøker om emner som spenner fra åndelig helbredelse til metafysikk. Med en karriere som strekker seg over mer enn 40 år, har Judy inspirert utallige individer til å koble seg til sitt åndelige jeg og utnytte kraften til helbredende krystaller.Judys arbeid er informert av hennes omfattende kunnskap om forskjellige åndelige og esoteriske disipliner, inkludert astrologi, tarot og forskjellige helbredende modaliteter. Hennes unike tilnærming til spiritualitet blander gammel visdom med moderne vitenskap, og gir leserne praktiske verktøy for å oppnå større balanse og harmoni i livene deres.Når hun ikke skriver eller underviser, kan Judy bli funnet på reise verden rundt på jakt etter ny innsikt og opplevelser. Hennes lidenskap for utforskning og livslang læring er tydelig i arbeidet hennes, som fortsetter å inspirere og styrke åndelige søkere over hele verden.